Nooranet English Logo
تعداد دوره های برگزار شده : 7 دوره
سطح دوره
مقدماتی
نام مدرک
CyberDev™ Junior
مدت دوره
27 ساعت
پیشنیاز
آشنایی با مفاهیم پایه کامپیوتر
توضیحات دوره
پیش نیاز
مخاطبین
سرفصل دوره

کدنویسی سایبری مقدماتی اولین دوره در سلسله دوره های ™CyberDev بوده که قدرت کدنویسی را با گرایش امنیت سایبری درون شما افزایش می دهد که باعث می شود محدودیت شما در استفاده از ابزارهای آماده رفع گشته و توانایی شما را در راستای فعالیت خود افزایش می دهد.

در این دوره با استفاده از آخرین نسخه زبان Python با منطق کدنویسی آشنا شده و کدنویسی صحیح را فرا خواهید گرفت، از طریق کد با فایل های مختلف تعامل خواهید نمود.

در این دوره با ساختار وب و HTTP به صورت کامل آشنا شده و درخواست های HTTP و پاسخ های دریافتی و هدر های مرتبط را آنالیز کرده و با منطق API ها انواع آن بخصوص REST آشنا خواهید شد و در انتها داکیومنت خوانی API را فراگرفته و با استفاده از آن بات تلگرامی ای را بدون پکیج و از صفر پیاده سازی خواهید نمود.

در این دوره با مباحث رمزنگاری و رمزگشایی شامل Hash, Encoding و الگوریتم های مختلف آن آشنا می شویم و دلایل استفاده از هرکدام را بررسی می کنیم و از آنها در کد استفاده خواهیم کرد.

توجه داشته باشید، با توجه به اینکه در دوره های ™CyberDev از مثال های حوزه امنیت در آموزش کد نویسی استفاده می شود، هرچقدر با این فضا آشنا باشید، به درک مطلب شما بیشتر کمک خواهد شد، لذا در صورتی که با این فضا آشنا نیستید پیشنهاد می شود دوره NEH را قبل از دوره CyberDev™ junior گذرانده باشید.

توانایی شما پس از دوره

پس از دوره با تمرین آموزه های منتقل شده به صورت کامل با ساختار زبان پایتون آشنا خواهید شد، طریقه کدنویسی صحیح را یاد خواهید گرفت، توانایی تعامل با انواع فایل را خواهید داشت، ساختار پروتکل وب را به صورت کامل آموخته و توانایی تعامل با انواع API های REST را داشته و بوسیله آنها می توانید با سرور های مختلف ارتباط داشته باشید، همچنین با مفاهیم رمزنگاری آشنا شده و می توانید بوسیله سوکت ها ارتباط کلاینت و سرور را برقرار نمایید.

گام بعدی
CyberDev™ Web

در قدم بعدی با شرکت در دوره CyberDev™ Web قادر خواهید بود سایت ها و Api های مورد نظر خود را ایجاد، با کد نویسی Crowler و اتصال به سایت های دیگر اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کرده، به جامعه Open Source پیوسته و کد های خود را جهت مشارکت در گیتهاب قرارداده و با پروژه های دیگر تعامل داشته و اعتبار کسب نمایید، همچنین فرایند های دستی تحت وب را اتوماتیک کرده و از آن در سایر ابزار های خود استفاده نمایید.


کلیه فرایند های آموزشی دوره طبق استاندارد ویژه پیاده سازی شده با استفاده از پورتال اختصاصی Wation، ابزار های اختصاصی CLI و پلاگین اختصاصی مجموعه برای VSCode برای دوره های ™CyberDev آموزش داده خواهد شد که فرایند یادگیری را بسیار جذابتر و حرفه ای تر کرده و باعث می شود شما کدنویسی را با ابزار آموزشی درست آن فرا گیرید.

مخاطبین دوره
 • علاقه مندان به کد نویسی
 • علاقه مندان به گرایش تست نفوذ
 • علاقه مندان به گرایش فارنزیک
 • علاقه مندان به گرایش SOC
 • کارشناسان تست آسیب پذیری و نفوذ
پیش نیاز دوره
 • آشنایی با مفاهیم پایه کامپیوتر
 • آشنایی با تهدیدات رایج فضای سایبری

سرفصل دوره

<% module_name %>

 • <% module_subject_name %>
جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد این دوره
درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.
تماس با ما

<% type.plural_name %>

  <% comment_item.message %>

  • <% reply_comment.message %>

 • برای دوره مورد نظر <% commentMessageType.name %> ثبت نشده است، به عنوان اولین نفر <% commentMessageType.name %> خود را ثبت نمایید.
ناحیه کاربری خود را انتخاب فرمایید
<% area.fullname ?? area.label.text %>
<% area.label.text %>

<% comment.reply_message.message %>

<% comment.message %>

خطا : <% errors.sender_fullname[0] %>
خطا : <% errors.message[0] %>
خطا : <% errors.captcha[0] %>
شما امکان ثبت دیدگاه خود را ندارید، در صورتی که هنوز وارد ناحیه دانشجویی خود نشده اید، ابتدا وارد شده و سپس مجددآ به این صفحه مراجعه نمایید.